מלון Heart of Amsterdam

פרוגרמה: הוסטל לצעירים, 130 מיטות | מיקום: רובע החלונות האדומים, אמסטרדם | שטח: 900 מ"ר | סטטוס: הושלם 2009

מלון "Heart of Amsterdam" מצוי בלב ליבה של העיר הרב לאומית התוססת, ברובע החלונות האדומים.

המלון מצוי בבניין אירופאי בן 400 שנה, מיושן ומוזנח, ודרישת המזמין הייתה ליצור מלון קונספט עבור מטיילים צעירים שיהווה אטרקציה תיירותית בפני עצמו בתוך האטרקציות הרבות שיש לעיר אמסטרדם להציע.

הרעיון הקונספטואלי והפיזי שנבחר להוות את המוקד העיצובי עשה שימוש בעולם הסרטים, שפונה לקהל רב תרבותי, ומציע בריחה מהמציאות הקיימת לעולם דמיוני ומפתה.

עיצוב הפנים הפך כל חדר ליצירה קולנועית ייחודית, תוך שימוש בסט צבעים, אימאג'ים וחומרים מאפיינים המתכתבים עם אותה יצירה. בכל חדר נפרש אימאג' מייצג מתוך הסרט, כאשר יתר קירות החדר כוסו בצבעים תואמים. החוויה הודגשה עם רצפה שחורה ותאורה נסתרת השוטפת את הקירות. בחדרי האמבטיה "סומנו" הכלים הסניטריים ברצועות אנכיות של פסיפס המותאם לצבעי החדר על גבי חיפוי קיר שחור.

במסדרונות נפרס שטיח אדום, כפרפראזה לעולם הקולנוע, כל דלת כוסתה באימאג' נוסף מהסרט הנבחר אשר הודגש בתאורת ספוט והפכה את הכניסה לחדר להיות הקדימון לסרט. על מפתחות החדרים הודפסה תמונה זהה, מה שאפשר לבטל את מספרי החדרים ולהפוך את  איתור החדר  לתהליך ויזואלי וחוויתי. באופן זה הפכו המסדרונות למעין שיטוט בין טריילרים של סרטים.

 

התכנון שם במרכז את צרכי המטיילים הצעירים שמהווים את קהל היעד של המלון.
על מנת לענות על צרכיהם, תכנן ועיצב המשרד 130 מיטות שיוצרו ונשלחו מהארץ לאמסטרדם. המיטות עוצבו כרהיט מודולארי המכיל את כל צרכי המטייל הצעיר, עם לוקר בעל נעילה דיגיטלית ומדף עם שקע ותאורה אישיים. כל מיטה, יכולה להתחבר למיטה זוגית או ליצור מיטת קומתיים ובכך ליצור אין סוף אפשרויות לחיבור וסידור החדר.

השלב האחרון והמשמעותי בפרויקט היה תכנון הלובי כחלל חיץ בין הרחוב הסואן לבין האינטימיות של החדר. אזור הלובי הוגדל משמעותית ועוצב עם קריצה לאולמות הקולנוע משנות ה-20 תוך יצירת אזור מפגש למטיילים השוהים במלון.

מבחינה חיצונית, חוקי השימור הקפדניים של חזיתות המבנים חייבו אותנו לגישה יצירתית בהפיכת המבנה לאייקון כלפי הרחוב, בסיוע וילונות בצבעים שונים בחדרים, המוארים בתאורת לד, הפכה חזית המלון למוקד ויזואלי מעניין ומושך עבור המטיילים הרבים.